Ленковецька громада
Хмельницька область, Шепетівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформаційне повідомлення Про проведення громадського обговорення щодо припинення діяльності шляхом ліквідації Вербовецької гімназії Ленковецької сільської ради Шепетівського району Хмельницької області

Дата: 24.12.2024 10:06
Кількість переглядів: 62

Інформаційне повідомлення про початок проведення громадських обговорень щодо припинення діяльності шляхом ліквідації Вербовецької гімназії (проєкт рішення додається).

 Найменування організатора громадського обговорення: Ленковецька сільська  рада.

 Мета громадського обговорення: врахування думки жителів Ленковецької сільської ради щодо припинення діяльності шляхом ліквідації  Вербовецької гімназії.

 Виконавець: відділ освіти, культури,  молоді, спорту та туризму Ленковецької сільської ради.

Запрошуємо взяти участь у громадському обговоренні

З метою забезпечення умов для рівного доступу осіб до якісної освіти, раціонального і ефективного використання бюджетних коштів та упорядкування і оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти Ленковецької сільської  ради доводимо до відома учасників громадського обговорення, що згідно з пунктом 10 постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2024 року №245 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. №6 і від 27 грудня 2017 р. №1088» за рахунок освітньої субвенції припиняється фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становитиме: з 1 вересня 2025 р. – менше 45 осіб,

 з 1 вересня 2026 р. – менше 60 осіб.

 

Заклад освіти

Кількість учнів у 2024-2025н.р.

Планова кількість учнів у 2025-2026н.р.

Вербовецька гімназія

48

39

Також не допускається спрямування субвенції на: закупівлю товарів, робіт і послуг, які безпосередньо не пов’язані із здійсненням видатків, зазначених у пункті 3 цих Порядку та умов; оплату посередницьких послуг, здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку. Отже, з 1 вересня 2025 року у Вербовецькій гімназії навчатиметься 39 учнів (менше 45 учнів). З них у  початковій школі лише 12 учнів (1 клас -1; 2 клас – 3; 3 клас – 3; 4 клас – 5). Таким чином, бюджет сільської   ради не спроможний фінансувати заклад освіти. Тому для обговорення пропонуємо проєкт рішення про припинення діяльності шляхом ліквідації  Вербовецької гімназії  з 1 вересня 2025 року. Після ліквідації учнів  планується підвозити шкільним автобусом до Ленковецької гімназії.  Якісні освітні послуги вказаного закладу освіти передбачає високий рівень знань учнів, розвинені навики спілкування в колективі, можливість повноцінного розвитку своїх здібностей і талантів та безпеку в  протирадіаційному укритті.  Саме для цього Ленковецька сільська рада, як засновник, повинна надати кожній дитині можливість навчатися та соціалізуватись у спроможному освітньому середовищі.

Значною проблемою щодо утримання та належного функціонування Вербовецької гімназії є:

– демографічна ситуація;

– відсутність споруди цивільного захисту.

 

До відома Вербовецька гімназія у 2024-2025 навчальному році надавала освітні послуги 48 учням.

Видатки за 2024 бюджетний рік склали:

  •  заробітна плата педагогічним працівникам гімназії ( освітня субвенція) – 2262715,31 грн;
  • заробітна плата обслуговуючого персоналу (місцевий бюджет) – 942182,13грн;
  • комунальні послуги  – 312565,58 грн.

Видатки на 1 учня у 2024році –  73270,06 грн

Нормативне забезпечення:

 Стаття 143 Конституції України: Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

 Стаття 103-2 Бюджетного кодексу України: Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти: початкові школи, гімназії (крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї.

 Стаття 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

 Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Стаття 25 Закону України «Про освіту»:

Засновник закладу освіти зобов’язаний у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжувати навчання на відповідному рівні освіти.

Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»: Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти. Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника.

Статтею 32 КЦЗУ визначено в яких видах споруд підлягають укриттю певні категорії населення в особливий період та мирний час з метою захисту населення (працівників) від небезпечних факторів надзвичайних ситуацій. Разом з цим визначено таку категорію засобів колективного захисту як найпростіше укриття – фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, інша споруда підземного простору, в якій можливе тимчасове перебування людей з метою зниження комбінованого ураження від небезпечних чинників, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Необхідно зазначити, що відповідно до вимог Кодексу переважна частина закладів освіти має бути забезпечена захисними спорудами, такими як протирадіаційне укриття або споруди подвійного призначення з властивостями протирадіаційних укриттів.

Адже головне під час навчання та роботи – це життя та здоров’я учасників освітнього процесу, тому перша вимога – це їхня безпека.

 

Зважаючи на вищезазначене, Вербовецька гімназія не може надавати освітні послуги за відсутності споруди цивільного захисту.

Запрошуємо жителів Ленковецької територіальної громади долучитися до громадського обговорення щодо припинення діяльності  Вербовецької гімназії

.

ІІ. Соціальні групи населення, на які поширюватиметься дія документу – мешканці Старобейзимського, Вербовецького старостинського округу та Ленковецької територіальної громади.

ІІІ. Формат проведення громадського обговорення та порядок участі в обговоренні представників визначених соціальних груп населення: консультації з громадськістю проводитимуться у формі публічного громадського обговорення. У громадському обговоренні з правом голосу можуть брати участь дієздатні жителі Ленковецької територіальної громади, які досягли 18- річного віку та місце проживання яких в установленому законом порядку зареєстроване на території, в межах якої проводяться громадські обговорення.

 ІV. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень):

 -місцезнаходження та поштова адреса відповідального за організацію громадського обговорення: вул. Коськовецька, 55, село Ленківці, Шепетівського району Хмельницької області, відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму  Ленковецької сільської ради;

 – адреса електронної пошти, за якою можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: lenkovecka.osvita@gmail.com

 Контактна особа – Тетяна ГНАТЮК, начальник відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму  Ленковецької сільської  ради, відповідальна за проведення громадського обговорення, тел. 0967364274.

 Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Ленковецької сільської  ради. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються протягом року у письмовій чи усній формі, особисто, надсилаються поштою або електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає до 17:00 год.  24  грудня  2025 року. Терміни і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених у ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється відповідальною особою протягом 14 днів після закінчення терміну подання пропозицій. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються.

24.12.2024 рік


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь