Коськів

Село моє -  краплиночка на карті,
У світі невідоме, та дарма.
Ну, а чого без нього були б ми варті,
Ми з вами, кожен зокрема

Село Коськів розташоване на Горинь-Слуцькій височині, на березі річки Хомора,  приблизно за 46 км від її витоків.
   Річка  Хомора  в давнину була глибоководна, а береги болотисті. І болото, і сама річка, очевидно, були одним із засобів стримування ворога, а тому противник, напевно, називав цю болотну річку Хамара — ворожа.

Найдавніше поселення людей знаходилось за 2 км від сучас­ного села, в урочищі Третій укіп. Поселення знаходилось серед бо­літ на дюнному підвищенні (3 м висоти).

Перша школа була відкрита в 1863 році, де навчалось 45 уч­нів (36 хлопчиків і 9 дівчаток). Це були діти заможних селян, ад­же навчання було платним. На утримання школи потрібно було платити 104 карбованці на рік, з яких 56 карбованців одержував учитель. Ним був дяк Захарій Мартишевський.

В центрі села знаходиться церква, будинок культури,  сільська рада, школа, дитячий садочок «Сонечко», будинок торгівлі,  пам'ятний знак на честь заснування села, пам'ятник загиблим воїнам – односельчанам, музей села Коськів.

Пам'ятний знак  на честь 400-річчя села       Пам'ятник  загиблим воїнам - односельчанам

Пам'ятний знак  на честь 400-річчя села                     Пам'ятник  загиблим воїнам - односельчанам

Сільська церква                                                              Сільська рада

Музей села Коськів