СТРОК ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ — ЗНОВУ ШІСТЬ МІСЯЦІВ

Дата: 05.07.2023 16:53

При введенні воєнного стану Кабінет Міністрів України видав ряд постанов, які вводили обмеження і заборони у різних сферах життя.

Зокрема стосувалося це і строків прийняття спадщини.

Згідно положень Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (дня смерті особи або дня, з якого вона оголошується померлою).

З початком воєнного стану уряд прийняв постанову “Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану”. Донедавна у ній була норма, яка передбачала, що перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці. Свідоцтво про право на спадщину видавалося спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.

Тобто в сумі свідоцтво про прийняття спадщини можна було отримати через 10 місяців після смерті.

ПРОТЕ ПОСТАНОВОЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ № 469 від 09.05.2023 ТАКІ ПОЛОЖЕННЯ БУЛИ СКАСОВАНІ.

ТОБТО СТРОК ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ І ВИДАЧІ СВІДОЦТВА — ЗНОВУ 6 МІСЯЦІВ.

Шепетівське бюро правової допомоги