ЩОДО СТРАТЕГІЇ КОМУНІКАЦІЇ У СФЕРІ ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

Дата: 04.08.2022 10:19

Ленковецька сільська рада долучилася до виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року, затвердженого Кабінетом Міністрів України   12 січня 2022 року. 29 липня виконавчий комітет затвердив план відповідних заходів по Ленковецькій сільській раді.

Україна вже є частиною євроатлантичної безпекової архітектури, що підтверджується діалогом з союзниками, який ми сьогодні маємо на тлі загострення безпекової ситуації навколо України. На порядку денному розширення співпраці між Україною та НАТО, зокрема в межах статусу Партнера з розширеними можливостями, та інтенсифікація впровадження реформ у секторі безпеки й оборони. Ці напрямки важливо посилити належною інформаційною роботою. План заходів фокусується на посиленні комунікації понад 100 державних органів та установ, освітніх та наукових інституцій, органів місцевого самоврядування, залучених до виконання Річних національних програм під егідою Комісії Україна-НАТО. Євроатлантична інтеграція передбачає не лише військову, а й політичну взаємосумісність з державами-членами НАТО. Адже вступ до Альянсу – це цивілізаційний вибір приєднатись до відкритих і демократичних суспільств із справедливими і передбачуваними правилами та законами – фундаментом економічного процвітання. План включає такі основні заходи: посилення міжвідомчої комунікації з питань євроатлантичної інтеграції, а також взаємодії між центральними та місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування;навчання та підвищення кваліфікації посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування з євроатлантичної інтеграції України та з питань комунікації;впровадження уніфікованих підходів до висвітлення євроатлантичної інтеграції України державними органами, заходи для поінформованості ЗМІ; проведення національних інформаційних кампаній, публічних заходів, а також комунікаційних активностей на місцевому рівні для громад; протидія дезінформації щодо євроатлантичної інтеграції; налагодження регулярної та системної комунікації з міжнародною спільнотою щодо стратегічного курсу України на вступ до НАТО та відповідних реформ. Стратегію комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року затверджено Указом Президента України від 11 серпня 2021 року № 348/2021. Стратегічний курс України на набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору (НАТО) закріплено Конституцією України. Стратегією національної безпеки України, затвердженою Указом Президента України від 14 вересня 2020 року № 392, євроатлантична інтеграція визначена одним з пріоритетів національних інтересів держави та забезпечення національної безпеки. Метою членства України в Організації Північноатлантичного договору є отримання гарантій безпеки держави, її суверенітету та територіальної цілісності в межах існуючого кордону, забезпечення умов для утвердження демократичних цінностей та принципу верховенства права, гарантування безпеки, прав і свобод громадян України, економічного розвитку України та зростання добробуту її населення. Реалізація стратегічного курсу євроатлантичної інтеграції передбачає здійснення комплексних глибинних перетворень, спрямованих на зміцнення безпеки та добробуту Українського народу, а також – досягнення Україною критеріїв членства в Організації Північноатлантичного договору. Відповідні реформи з урахуванням кращих практик держав – членів НАТО здійснюються в рамках річних національних програм під егідою Комісії Україна – НАТО (далі – річні національні програми) за такими напрямами: політичні, економічні, оборонні, військові, ресурсні, безпекові та правові.    Реалізація Стратегії сприятиме підвищенню ефективності реформ у рамках річних національних програм та інших заходів євроатлантичної інтеграції ,  підвищить узгодженість системної інформаційної взаємодії (комунікації) з питань євроатлантичної інтеграції із засобами масової інформації та українським суспільством, сприятиме залученню посадових осіб місцевого самоврядування до цього процесу.