СБУ ідентифікувала російських генералів, які віддали наказ на захоплення ЧАЕС

Дата: 28.05.2022 12:43

СБУ продовжує викривати військових злочинців окупаційних угруповань рф. В ході слідчо-оперативних дій, встановлено особи російських високопосадовців, які організували збройне захоплення Чорнобильської АЕС під час повномасштабного вторгнення на територію нашої держави.

Встановлено, що наказ на штурм стратегічно важливого українського об’єкту віддав колишній заступник командувача сибірського округу росгвардії генерал майор О. Якушев.

На виконання злочинної вказівки, заступник командира зведеного загону особливого призначення росгвардії по Брянській області полковник А. Фроленков безпосередньо керував діями підлеглих в ході нападу на АЕС.

Таким чином, окупанти грубо порушили вимоги міжнародного гуманітарного права, у тому числі Женевської конвенції, якою прямо заборонено вчиняти напади на атомні електростанції в умовах війни.

Крім цього, після збройного захоплення об’єктів АЕС, ще один російський генерал росгвардії – С. Бураков, наказав підлеглим незаконно вивезти до рф 169 військовослужбовців Національної гвардії України, які обороняли держустанову.

Також, він розпорядився розграбувати майно і спецтехніку з держпідприємства та вивезти її на територію росії.

Наразі всім трьом зловмисникам заочно повідомлено про підозру за   ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Тривають заходи щодо притягнення окупантів до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Викриття осіб командного складу окупантів проводили співробітники СБУ за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора.