Пільга щодо незастосування РРО розповсюджується і на селища

Дата: 11.02.2022 14:53

Шепетівська ДПІ нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2021 №1359 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 №1336» внесено зміни до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій. Змінами визначено, що підприємці платники єдиного податку, що провадять роздрібну торгівлю на території села мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, крім випадків:

- роздрібної торгівлі в торгівельних об’єктах, в яких здійснюється також торгівля підакцизними товарами;

- дистанційної торгівлі, зокрема, торгівлі через Інтернет;

- прийняття рішень сільськими радами та радами ОТГ про обов’язкове застосування на території села РРО/ПРРО.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.02.2022 № 95 внсено зміни до постанови від 23 серпня 2000 №1336, які дозволяють фізичним особам-підприємцям – платникам єдиного податку здійснювати торгівлю товарами (крім підакцизних) без РРО і на території селища.

Валентина Ординська, начальник Шепетівської ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області