Хмельницьке регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум для фахівців місцевих рад

Дата: 20.08.2021 08:15

Темою онлайн-практикуму Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України стало практичне застосування Закону України «Про оренду державного та комунального майна». Модераторами були керівництво та фахівці відділу оренди та приватизації управління житлової політики і майна.

У вітальному слові т.в.о. виконавчого директора Хмельницького РВ АМУ Тетяна Крупа розповіла про підсумки ХVІ Українського муніципального форуму в Одесі та ухвалене Звернення  до центральної влади з пропозиціями щодо вирішення проблемних питань життєдіяльності громад. Також наголосила, що одним із пріоритетних завдань Асоціації міст України залишається відстоювання фінансової незалежності громад «Процес децентралізації передбачає створення спроможних територіальних громад та поступове зменшення участі держави у фінансуванні місцевих бюджетів. дуже гостро стоїть питання пошуку дієвих методів наповнення бюджетів для реалізації тих завдань, які стоять перед місцевим самоврядуванням. Надходження коштів за користування майном комунальної власності є вагомою складовою бюджету громади».

Під час заходу учасникам розповіли про:

• Суб’єкти орендних відносин та нормативно-правову база (Леся Андреєва, начальник відділу оренди та приватизації управління житлової політики і майна):

- примірний договір;

- методика розрахунку орендної плати;

- орендні ставки за використання комунального майна;

- порядок розподілу орендної плати;

- перелік підприємств, установ, організацій що надають соціально важливі послуги.

• Передачу майна в оренду (Наталія Федоченко, заступник начальника відділу оренди та приватизації управління житлової політики і майна):

- включення до Переліків відповідного типу;

- визначення вартості об’єкта оренди;

- цільове використання та обмеження щодо цільового використання;

- строк оренди;

- додаткові умови;

- культурна спадщина;

- суборенда;

- порядок виключення об’єктів оренди з Переліків відповідного типу.

• Продовження договорів оренди (Олеся Маркітан, головний спеціаліст відділу оренди та приватизації управління житлової політики і майна):

- продовження з проведенням аукціону;

- продовження без аукціону;

- внесення змін до договорів оренди.

На завершення заходу модератори відповіли на питання колег із інших громад.

Повне відео онлайн-практикуму доступне для перегляду на сторінці Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України у мережі Фейсбук.