Ленковецька громада
Хмельницька область, Шепетівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЗАХИСТИМО БДЖОЛИ ВІД ОТРУЄНЬ!

Дата: 27.05.2020 11:08
Кількість переглядів: 513

     По всій України прокотилася хвиля повідомлень про масову загибел бджіл. Великі пасіки, де багато бджолосімей, чи маленькі - всього на кілька вуликів на точку - однаково страждають від моровиці медоносних комах.. Подібні випадки загибелі бджіл є непоодинокими і в нашому районі. Сільські господарства, фермери здійснюють польові роботи - протруюють кукурудзу, ріпак, пшеницю. Часто не узгоджують свої плани на проведення такого виду робіт із бджолярами. Хоча мають, відповідно до законодавства.       Дотримуючись Закону України "Про пестициди і агрохімікати" та статті 37 Закону України "Про бджільництво" на період застосування хімічних засобів захисту рослин, з метою недопущення масової загибелі бджіл аграрії мають узгоджувати з органом місцевого самоврядування, на території якого знаходиться підприємство, початок їх застосування для подальшого інформування населення та всіх власників пасік про виконання даних робіт, характер заходів із зазначенням: точного часу обробітку; території та культури, які будуть оброблятись; назви препарату, форм і методів його застосування; строку, на який потрібно прибирати пасіку від місць обробки чи ізолювати бджолосім’ї в гнізді. Разом з тим, поруч із використанням небезпечних чи неякісних пестицидів сільгоспвиробниками, до причин мору бджіл варто віднести і хвороби медоносних комах та відсутність державної підтримки пасічників, яка допомогла б уникнути ризиків.  Але фахівці називають ще й інші причини. До прикладу, ослаблений імунітет комах, спричинений вірусними інфекціями. Так-так, страждають від цього не лише люди!. Словом, факторів чимало. А результат - однаково плачевний: мертві комахи біля вуликів і матеріальні збитки бджолярів.

     Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами  України. Зокрема відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у:

а)  неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;

б)  порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

                                       Головний спеціаліст Шепетівського РУ ГУ ДПСС в     Хмельницькій області В.Савіцький


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь